Pykälä   Otsikko  Muutoksenhakuohje
29   Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
30   Pöytäkirjantarkastajien valinta
31   Katsaus valmisteluasteen asioihin
32   Eropyyntö luottamustoimista / Mika Koivisto
33   Eropyyntö kunnanhallituksen varajäsenyydestä / Johanna Jakku-Hiivala
34   Eropyyntö luottamustoimista / Martti Kaarre
35 Oulun seudun koulutuskuntayhtymän perussopimuksen hyväksyminen / muuttaminen nimen osalta
36 Ylirannan koulun lakkauttaminen
37 Talouden tasapainottamisohjelma
38   Avoimen varhaiskasvatustoiminnan aloittaminen varhaiskasvatuspalveluissa 1.8.2019 alkaen /tehtävien perustaminen, täyttölupien myöntäminen ja määrärahan vapauttaminen
39   Päivähoitajan tehtävän lakkauttaminen ja lastentarhanopettajan tehtävän perustaminen varhaiskasvatuspalveluihin 1.4.2019 alkaen /Täyttöluvan myöntäminen ja määrärahan vapauttaminen
40   Alarannan päiväkodin perustaminen ja toiminnan aloittaminen 1.8.2019 alkaen /Tehtävien perustaminen, täyttölupien myöntäminen ja määrärahan vapauttaminen
41   Talousassistentin tehtävän perustaminen ja täyttöluvan myöntäminen
42   Virastomestarin tehtävän perustaminen ja täyttöluvan myöntäminen
43   Määräaikaisen vapaa-aikasihteerin palkkaaminen / Tehtävän perustaminen
44   Määräaikaisen ohjaajan tehtävän perustaminen
45   Investointien vapauttaminen / Lisätalousarvio vuoden 2019 investointimäärärahojen vähentämiseksi / Yhdyskuntalautakunta
46   Rantakairan Sähkön osakkeet / investointilisämääräraha
47   Tiedonantoasiat
48   Valtuustoaloitteet
49   Kiireellisenä käsiteltävät asiat

Osallistuja Tehtävä
Liedes Teijo puheenjohtaja
Pakonen Ilkka kvalt 1. varapj.
Kurttila Jussi kvalt 2. varapj.
Säkkinen Risto kvalt 3. varapj.
Alaraasakka Eero valtuutettu
Autio Aini valtuutettu
Haapaniemi Heli-Hannele valtuutettu
Hast Mika valtuutettu
Hekkala Hannes valtuutettu
Huovinen Pertti valtuutettu
Häkkilä Taina valtuutettu
Häyrynen Ahti valtuutettu
Höyhtyä Jaakko valtuutettu
Jokela Jari-Jukka valtuutettu
Jokela Pentti valtuutettu
Kaarre Martti valtuutettu
Kaleva Oili valtuutettu
Kalliorinne Hilkka valtuutettu
Kehus Reijo valtuutettu
Keltamäki Sauli valtuutettu
Kivelä Tauno valtuutettu
Koskela Pekka valtuutettu
Kuha Veera valtuutettu
Lauri Jarmo valtuutettu
Malo Juho valtuutettu
Paakkola Veli valtuutettu
Sanaksenaho Harri valtuutettu
Södö Kati valtuutettu
Tauriainen Juho valtuutettu
Tervonen Petri valtuutettu
Tiiro Leena valtuutettu
Tuomela Johannes valtuutettu
Valaja Sanna valtuutettu
Vuononvirta Tiina valtuutettu
Alatossava Ari kunnanjohtaja
Junnila Annastiina ptkpitäjä/hallintojohtaja
Paaso Pekka liikel. johtaja
Rahkola Tarja liikel. johtaja
Hautamäki Anne liikel.johtaja
Jokelainen Janne tekninen johtaja
Lukkari Tuomo opetusjohtaja
Uutela Virpi varhaiskasvatusjohtaja
Sipola Helena taloussihteeri/controller
Soini Pentti varavaltuutettu
Alamäki Anni nuorisovaltuuston edustaja

Nähtävilläolo  
www.ii.fi  
Alkaen 06.05.2019